broşür hazırlama

Broşür tasarımı el ilanlarına göre daha ayrıntılı bilgi, görsel ve içeğe sahiptir.


Broşür tasarımı hazırlarken ilk etapta tasarımın hangi sektöre yönelik yapılacağı ve broşür tasarımının yapılacağı firma hakkında bilgi toplanmalı, hangi renklerin sektöre ya da firmanın kurumsal ürünlerine daha uygun olabileceği belirlenmelidir. Bu şekilde broşür tasarımı daha kolay hazırlanabilir.

Broşürün içeriğinde yer alan açıklamalar kısa ve öz olmalıdır.

Tasarımı hazırlarken çok uzun yazılardan kaçınılmalı, daha belirgin ve dikkat çekebilecek cümleler, başlıklar kullanılmasında fayda vardır.
Broşür tasarımlardan yer alan uzun yazılar, broşürü inceleyen kişileri sıkabilir, merak uyandırmadığı için ilgi çekici olmayabilir.

Broşür tasarımları hazırlanırken kullanılacak bilgilerin çok veya az olmasına göre şekillenir. Örneğin daha az bilgilerin bulunduğu broşürler için tek kırımlı açık ölçüsü A5, A4 veya A3 olabilir. Müşterinin isteğine ya da sizin yaratıcılığınıza göre broşürün ölçüsü tamamen farklı da hazırlanabilir. Eğer daha fazla içerik varsa iki ya da daha fazla kırımlı broşür tasarımları da hazırlamak mümkündür.

Broşür tasarımında zeminde komple resim yada desen olacaksa tüm sayfayı kaplamalı, bunun dışındaki içerik ve görseller sayfanın her kenarında 5-6mm boşluk bırakılacak şekilde yerleştirilmelidir. Aksi halde kesim aşaması için riskli olabilir. Kenara sıfır koyulan görsellerin veya yazıların 1-2mm kadar kesilebilme ihtimali olduğu unutulmamalıdır.

Birden fazla kırımlı broşürlerde, katlama şekli en sağ veya sol sayfa içeri katlanacak şekilde tasarlandıysa, içe katlanacak en sağ ya da en soldaki sayfa diğer sayfalardan 0,5 cm daha dar olmalıdır. Aksi halde broşür katlamasında sıkıntı yaşanacaktır ve broşür düzgün katlanmayacaktır. İçe katlanan sayfa kırışabilir, broşür bombeli durabilir, hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Broşür hazırlama aşamasını tamamladıysanız, sırada baskı aşaması var. Baskı için Alokartvizit ekibi size en iyi şekilde yardımcı olmaya hazır.
Broşür çeşit ve fiyatlarımız ile ilgili sayfamızı ziyaret ederek baskı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Eğer aradığınız broşürü sayfamızda bulamadıysanız, iletişim formumuzu doldurarak istediğiniz ürün hakkında bilgileri yazıp formu gönderirseniz size en kısa sürede dönüş yaparız.